Samsung, Esnek Ekranlı Telefon İçin Patent Aldı

Samsung, Esnek Ekranlı Telefon İçin Patent Aldı promegaweb izmir web tasarım
Samsung, Esnek Ekranlı Telefon İçin Patent Aldı promegaweb izmir web tasarım

Bir süredir gündemde olan esnek ekranlı telefonlar konusunda önemli bir gelişme yaşanıyor. Samsung’un esnek ekranlı telefonlarla ilgili aldığı bir patentin bilgileri sızdırıldı.

Mobil cihaz sektörünün en çalışkan şirketlerinden biri olan Samsung, kullanıcıların beklentisini karşılayacak ve rakiplerine göre fark yaratacak ürünler geliştirmek üzere çalışmalarını esnek ekranlardan yana yoğunlaştırıyor.

Samsung 2 Ağustos’ta New York’ta Galaxy Note 7 modelini tanıtacak ve Galaxy S8 ile ilgili bilgiler de şimdiden ortaya çıkmaya başladı. Sektörde en çok konuşulan detaylardan biri, önümüzdeki yıl çıkacak Samsung telefon modellerinden bazılarının esnek ekranlı olacağı yönünde. Peki ekranın esnek olması ne anlama geliyor, ne gibi faydalar vaat ediyor?

Geçtiğimiz son birkaç yıl içinde LG ve Samsung gibi bazı üreticilerin, kavisli ekrana sahip televizyon modellerini görmeye başladık. Ekranlarla ilgili bu deneyimler, kullanıcılara kullanım ve estetik konusunda bazı avantajlar sunuyor.

Bükülebilir ekranlı akıllı saat

İlk deneyimler gösterdi ki, kavisli ekranın kullanım avantajından ziyade görünüm konusunda fayda sağladığı yönünde. Kullanım deneyiminin kavisli ekran için pek de devrimci sayılamaması, ekran teknolojisinin geleceği konusunda bazı tereddütlere sebep oldu diyebiliriz. Özellikle son yıllarda konuşulan esnek ekranlar için “çok gerekli mi” sorusunu sordurmaya başladı. Yakın gelecekte esnek, yani kıvrılabilir ekranların yanı sıra holografik ekranların da örnekleri verilecek. Günümüzde ise üreticiler 4K’ya odaklanmış durumda.

Samsung’un son aldığı patente göre hem akıllı telefon, hem de akıllı saat için şirket geliştirmeler yapıyor. Ekranın bükülebilir olması tasarım konusunda önemli bir avantaj sağlıyor. Kullanım sırasında ekranı bükerek bazı işlemler yapmak mümkün olacak. Ayrıca bileğe tamamen ekrandan oluşan bir cihaz takma fikri de kulağa hoş geliyor.

[st_tag_cloud]

Web sitemizde yer alan herhangi bir konu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.