Samsung, Galaxy S9’un Üretim Çalışmalarına Başladı

Samsung, Galaxy S9’un Üretim Çalışmalarına Başladı
Samsung, Galaxy S9’un Üretim Çalışmalarına Başladı

Yeni gelen bilgilere göre Samsung’u 2018’deki ilk modeli daha kavisli hatlara sahip olacak ve ekran kasa oranı da yüzde 95’lere kadar yükselecek. Telefonun ekran kalitesinin daha da artması bekleniyor.

Bir başka ekran yeniliği de, parmak izi okuyucusunda olacak. Galaxy S8’de arka bölümde bulunan parmak izi okuyucusunun, ekrana taşınması bekleniyor.

Galaxy S9’da çift arka kameranın dik biçimde yer aldığı konsept tasarımlar oldukça etkileyici bir görünüm ortaya koyuyor.

Donanım tarafında da önemli gelişmeler yaşanacak gibi görünüyor. Qualcomm ve Samsung’un işlemcileriyle güçlendirilmiş olacak nesil 7nm işlemcilerin Galaxy S9’da taşıyıcı güç olacağı bilgileri kulağımıza sıklıkla geliyor. Her iki yonga seti için Samsung’un tesislerinde 2018 yılı başlarında üretime gelilmesi planlanıyor.

Samsung’un Exynos 9 serisinden Exynos 9810 işlemcisi ve 2018’de çıkması muhtemel Snapdragon 845 işlemcileri, Galaxy S9’da yer alabilir. Benzer bir beklenti, bellek kapasitesi için de söz konusu. S9’da 6GB veya 8GB RAM olacağı yönünde kuvvetli ihtimaller var. Depolamanın ise 128 GB olması ve microSD yuvasının bulunacağına da kesin gözüyle bakılıyor.

[st_tag_cloud]

Web sitemizde yer alan herhangi bir konu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.