Samsung’un Yeni Hedefi Akıllı Otomobiller

Samsung’un Yeni Hedefi Akıllı Otomobiller promegaweb izmir web tasarım
Samsung’un Yeni Hedefi Akıllı Otomobiller promegaweb izmir web tasarım

Elektronik dünyasında farklı sektörlere yayılan Samsung, ses teknolojisi ve özellikle otomobil içi akıllı cihazlar konusunda yatırımlarını güçlendirmek için 8 milyar dolar değerinde bir satın alma gerçekleştirdi. Dünyanın önemli ses teknolojisi şirketlerinden Harman’ı bünyesine katan Samsung, böylelikle en büyük satın almalarından birine imza atmış oldu.

Piyasada Harman Kardon, JBL, Mark Levinson ve AKG Acoustics gibi tanınmış ses ürünü markalarıyla tanınan Harman’ın, Samsung’a katacağı en büyük fayda, özellikle yeni nesil otomobil teknolojileri alanında olacak.

Otomobil teknolojileri pazarı büyüyor

Samsung’un yayımladığı basın açıklamasına göre Harman’ın otomobil ve ses sistemleri, 30 milyondan fazla otomobilde kullanılıyor. 2025’te 100 milyar dolarlık bir boyuta ulaşması beklenen otomobil içi teknolojik ürünler pazarı, Samsung’u yakından ilgilendiriyor.

Google Android Auto ve Apple’ın Apple Car Play ile yer aldığı “bağlı teknolojiler pazarı” pek çok teknoloji şirketinin ilgisini çekiyor. Samsung, geçtiğimiz yıl Galaxy telefonları için geliştirdiği “Car Mode for Galaxy”yi duyurmuştu. Harman satınalması, bu alanda Samsung’un yatırımlarını artıracak.

 

Web sitemizde yer alan herhangi bir konu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.