Sandbox Nedir?

Sandbox Nedir?

Google nin arama algoritmasına ters düşen bir durum saptandığında, şüphelendiği veya sevmediği bir durum oluştuğunda, ilgili siteyi Google arama motorunun imkânlarından faydalanmasına izin vermemesidir.

Nasıl Sandboxa girilir?

Yeni siteler ilk 6 ay kadar, yapay sayfa üretimi yapan eski siteler, büyümesi normal olmayan siteler, kelime (keyword) için tasarlanmış siteler Sandbox a girer.

Google aslında bir quicksand (bataklık) gibidir, ne kadar çırpınırsan o kadar batarsın. Google ile iyi geçinmek için içeriğe önem vermek gerekiyor, onun haricinde Google senden birşey yapmanı istemiyor. İçerik gelince zaten ziyaretçi de geliyor. Ziyaretçi gelince Google siteye o ziyaretçinin katları seviyesinde ziyaretçi gönderiyor.

İçerik kazanmak yerine, kelimelerle, yapay içerik ile uğraşırsanız, yani bataklıkta fazla hareket etmeye baslarsanız, Google sizi dibe çekiyor.

Index sayısının düşmesi Sandbox a girmek anlamına mi gelir?

Hayır, her zaman değil. Bazen Google algoritma değişikliğine gittiğinde, indeks yenilemeleri yaptığında, Page Ranking yâda Page Ranking in yerini alan yeni bir algoritma yenilemesi yaptığında indeks sayılarında geçici bir düşüş olabilir.

Sandboxa girdiğimi nasıl anlarım?

Bir seneden eski bir siteniz varsa ve indeks sayılarında aşırı bir düşüş olmuş ise ve bu düşüş bir aydan fazla surmuş ise, Google size ceza vermiş olabilir.

Sandboxtan nasıl kurtulurum?

Bekleyerek, Bu doğru cevap ama yeterli değil. Sandbox a girmenize her ne sebep olduysa, beklerken o sebepleri ortadan kaldırın. Google a mail yazın. Sitenizin içeriğini düzelttiğinizi ve sitenizi yeniden indekslemesini isteyin. Sandbox tan minimum 6 ay içerisinde çıkabilirsiniz.

Sandbox a nasil girilmez?

Site içeriğiniz ney ise o konuya odaklanın, kelimelere odaklanmayın, sitenizin orijinal olmasına dikkat edin. Site kodlamasına özen gösterin, dağınık HTML kullanmayın. Başka sitelerden link almak için uğraşmayın. Google da nasıl yükselinir yöntemlerini uygulamayın. reklam verin, sitenize kalıcı ziyaretçi çekmeye calisin, tekrar tekrar gelen ziyaretçiler, sitenizin Google da yükselmesini sağlayacaktır. Google arama sisteminde ziyaretçi davranışını takip eder ve hangi sitelere talep olduğunu gözlemler. Buna göre sitenizi yukarı çıkartır yada aşağı çeker.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Print
[st_tag_cloud]

Web sitemizde yer alan herhangi bir konu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.