Search Engine Optimization Nedir?

Search Engine Optimization Nedir?

Arama motorlarında web sayfalarını daha kolay bir şekilde taramasına olanak sağlayan teknik düzenlemelerdir.

Arama Motoru Optimizasyonu işinin yapılmasının temel amacı; web sitelerinin istenilen hedef kelimelerde üst sıralara çıkmasını sağlamak; böylece ürün ve hizmet satan e-ticaret sitelerini istenilen kitleye ulaştırmaktır.

SEO Türkçe karşılığı “Arama Motoru Optimizasyonu” en fazla google arama motorunda popüler olmuştur. Düzenli bir çalışma ile hedef kelimelerde google’da 1. sayfaya gelmek mümkündür. SEO danışmanı ve uzmanları sitenizi Google kurallarına uygun halde optimize ederek hedef kelimelerinizde yükselmenizi sağlayarak siteniz ve Google aracılığı ile müşteri edinmenizi sağlarlar.

Profesyonel bir çalışma neticesinde artan hit ile müşteri potansiyeliniz ve satışlarınız beraberinde artacaktır. Google optimizasyon ve Adwords en etkili reklam biçimidir diyebiliriz. Hiç bir reklam modeli size google arama motoru optimizasyonu ve Adwords kadar dönüş sağlamaz. Özellikle google da ilk sayfada yer almak, hemen, hemen her site sahibinin arzu ettiği şeydir.

Sizde SEO hizmeti alarak web sitenizi arama motorları dostu yapabilir, ve sitenizin hit almasını sağlaya bilirsiniz; Yalnız dikkat etmeniz gereken önemli konular vardır. Dikkat etmeniz gereken piyasada her önüne gelen ilk sayfaya çıkabilirsiniz vaatlerinde bulunuyorlar. Sektörü kullanarak birçok kişinin parasını alarak kandıran kişiler ne yazık ki mevcuttur.

Dikkat Etmeniz Gereken Konular

1. İnternetten sizin ulaştığınız ve/veya size ulaşan SEO hizmeti alacağınız firmanın Google ilk sayfa referansları en önemli konudur. Referansların gerçekliği olup olmadığı için teyit etmek gerekir. En azından sizi en çok etkileyen iki referansı arayabilirsiniz.

2. Hizmet alacağınız seo şirketinin kendi sitelerinin minimum 5 ile 10 arası kaliteli kelimede google da ilk sayfada olup olmadıkları da önemli ikinci konudur.

3. Google ilk sayfa garantisi veren firmalardan sözleşme örneğini isteyip hukuk danışmanınıza veya bir avukata danışmanızı öneririz.

Google gerçekten çok etkili bir pazarlama aracı haline gelmiştir; SEO ve Adwords reklamları ile kişi ve firmalara anında müşteri bulma kolaylığı sağlayan %100 garantili bir çözümdür.

SEO, Bir internet sitesine değer kazandırdığı gibi, yanlış işlemeler ile internet sitesine zarar’da verebilir; Doğru Seo arama motorlarında bulunabilirliğinizi artırır; Yanlış yapılan SEO ise sitenizi dizinlerden sildirir.

Detaylı bilgi alın,
– Yönetim Panelli ve Mobil Uyumlu Web Sitesi
– Neden bir internet sitesi açmalıyım?
– İnternet sitesi açarken nelere dikkat edilmeli?
– E-ticaret
– Size Özel Web Yazılım
– Web Barındırma / Web Hosting
– İzmir Web Tasarım
– Google Seo Arama Motoru Optimizasyonu
– İnternet Reklamcılığı / Google Adwords / Google Ads

[st_tag_cloud]

Web sitemizde yer alan herhangi bir konu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.