Seo Hosting Nedir?

Seo Hosting Nedir? Seo hosting ne işe yarar

Seo hosting; web sitenizin C Class ip üzerinde yayınlanıyor olmasıdır. Normal hosting hizmeti aldığımızda yapılan işlem tek tip (shared ) ip üzerinden web siteniz yayına sunulur.

Seo hosting de ise web sitenize özel C class ip tanımlanarak yayınlanır.

Seo hosting in tercih edilme sebebi ise google arama motorudur. Google arama motorunda istediğiniz anahtar kelimeler de ön sayfalarda olmak için backlink çok önemlidir. Backlink i web sitenizin yükselişi için bir destek olarak ta düşünebilirsiniz.

Örneğin; Birden fazla web siteniz var ve bu web sitelerinizden birbirlerine link (backlink) veriyorsunuz. Normal bir hosting hizmeti satın aldığınızda bütün web sitelerinizin tek ip üzerinden yayına açılacaktır.

Bunun sonucunda web sitelerinizden verdiğiniz linkler değerini yitirecektir. Bu durumda seo hosting devreye girmektedir. Her bir web siteniz farklı C class ip lerde tanımlandığında web siteleriniz birbirlerine tam anlamıyla destek sağlayacaktır.

Seo hosting i tercih etmek için diğer önemli unsur ise; Google aynı ip adresi üzerinden yayınlanan web sitelerini bilmektedir. Normal hosting hizmeti aldığınızda ve aynı ip üzerinden google tarafından yasaklanmış bir site var ise seo açısından sizin sitenizi de zor duruma sokmaktadır. Seo hosting hizmeti aldığınızda bu durumdan da etkilenmemiş olacaksınız.

Artık web sitesi yaptırmak ve yayınlanıyor olması web sitesi sahibi için yeterli değildir. Özellikle google arama motorunda birinci sayfada olmak taleplerimiz arasındadır.

Bu yüzden seo hosting in önemi günden güne artmaktadır. Türkiye’ de fazla bilinmemekle beraber yurt dışında bu alanda seo hosting firmaları fazlasıyla bulunmaktadır.

Detaylı bilgi alın,
– Yönetim Panelli ve Mobil Uyumlu Web Sitesi
– Neden bir internet sitesi açmalıyım?
– İnternet sitesi açarken nelere dikkat edilmeli?
– E-ticaret
– Size Özel Web Yazılım
– Web Barındırma / Web Hosting
– İzmir Web Tasarım
– Google Seo Arama Motoru Optimizasyonu
– İnternet Reklamcılığı / Google Adwords / Google Ads

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Print
[st_tag_cloud]

Web sitemizde yer alan herhangi bir konu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.