Seo Uyumlu E-ticaret

Seo Uyumlu E-ticaret

E-ticaret sitelerinin artmasıyla birlikte e-ticaret sektöründe iseniz sürekli rekabet halinde olmanız gerekir. Bu sebeple e-ticaret sitenizin seo uyumlu olması sizin için çok büyük bir avantaj sağlar. İndirimler ve kampanyalar düzenleyerek müşterileri çekebilirsiniz ancak bu yeterli değildir.

Örneğin bir ürünü piyasada sadece siz satmıyorsanız Google da ön sayfalarda çıkmak sizin için çok iyi olacaktır. Potansiyel müşteriler aradığı ürünü bulmak için arama motorlarında arattıkları zaman çok arka sayfalara gitmeyi tercih etmezler bu sebeple ilk sayfalardan seçim yaparlar ve o ürünü satın alırlar. Bu sebeple bir e ticaret sitesi kurmayı düşünüyorsanız mutlaka seo uyumlu eticaret yazılımı satın almalısınız. Eğer bir e-ticaret siteniz varsa ve yazılımınız seo uyumlu değilse, seo uyumlu bir sisteme geçmenizi öneririz. E-ticaret sitelerine her gün bir yenisi daha ekleniyor. Sizin de bu sektör de tutunabilmeniz ve diğer işletmelerle rekabet edebilmeniz için seo konusuna önem vermeniz gerekir. Seo uyumlu bir e-ticaret yazılımı ürünlerinize ve yazılarınıza anahtar kelime ve açıklama girmenizi sağlamalıdır. Ürünlerinizin linklerini otomatik olarak seo uyumlu oluşturmalıdır.
E-ticaret sitenizde h1, h2, h3, h4, h5, h6 etiketleri mutlaka kullanılmalıdır. Bu seo için önemli bir konudur. Başlıklarınız, ürün isimleriniz bu etiketler arasına yazılırsa Google sitenizi, ürünlerinizi daha kolay bulacaktır.
Diğer bir tavsiyemiz; aynı olan ürünlerinizin farklı renk ya da başka özellikleri için ayrı ayrı sayfa oluşturmayan bir e-ticaret sistemi seçmelisiniz. Aynı sayfada ürünün özelliklerini müşterileriniz seçebilmelidir. Bu durum seo ve Google açısından oldukça önemlidir. Bunun dışında aynı içeriği veya ürünü birden fazla kategoriye dahil etmeyin. Örneğin; siteniz.com/Apple/iphone6s ve siteniz.com/Telefon/iphone6s şeklinde birden fazla eklememelisiniz. E-ticaret yazılımınız size bir ürüne birden fazla kategori ekleme seçeneğini sunmalıdır.
Seo rekabetçilerinizin kimler olduğunu iyice araştırın. Çalışmalarınıza bu doğrultuda yön verin. Hedefiniz her zaman en iyisi olmalıdır. Ucuz e-ticaret yazılımlarından kaçının. Size seo garantisi veren ve bu desteği her zaman sağlayabilecek firmalarla çalışın. Unutmayın ki siz ne kadar seo çalışması yaparsanız yapın, e-ticaret yazılımınızın altyapısı seo uyumlu değilse bu çalışmalarınız çok fazla işe yaramayacaktır.

Detaylı bilgi alın,
– Yönetim Panelli ve Mobil Uyumlu Web Sitesi
– Neden bir internet sitesi açmalıyım?
– İnternet sitesi açarken nelere dikkat edilmeli?
– E-ticaret
– Size Özel Web Yazılım
– Web Barındırma / Web Hosting
– İzmir Web Tasarım
– Google Seo Arama Motoru Optimizasyonu
– İnternet Reklamcılığı / Google Adwords / Google Ads

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Print
[st_tag_cloud]

Web sitemizde yer alan herhangi bir konu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.