SEO ve Hit İlişkisi

SEO ve Hit İlişkisi

İnternet sitelerinizin arama motorlarında ilk sayfaya gelebilmesi için olmasa olmaz, hit.

Bu makalemde sizlere bir web sitesi için kullanıcı ve arama motorlarının gözünde kaliteli bir site olarak tanımlanması için yapmanız ve uygulamanız gereken SEO ipuçları hakkında açıklamalar yayımlayacağım.

Bunlardan en önemli etkenlerden biri olan site hit-trafik sistemini seçtim. Hit ve trafik konusunu seçmemin nedeni; Bir internet sitesinin arama motorlarını tarafından kaliteli olarak algılanması için, öncelikle site ziyareti ve ziyaretçilerin sitede geçirdiği sürenin SEO için olan önemini vurgulamak isteyişimdir.

Suna önemle dikkat çekmek isterim ki, HIT (trafik) yeni ve gelecek için SEO kavramının anahtarı olacaktır.

Ziyaretçilerin bir site açısından önemi

Bildiğimiz gibi, yaptığımız tüm web sitelerinin tek gayesi var. Hedef kitleyi web sitemize çekmek ve onları sitemizde tutmaktır.

Bunu nasıl yapabiliriz?

Bunun için ilk önce, yapacağınız web sitesi için araştırmalar yaparak arama motorlarında ayni tarzda olan tüm sitelerden farklı kılmak için yola koyulmalısınız.

Farkı yaratmanın ilk yolu özgün olmaktır; sitemizde yayımlayacağımız tüm konuları kendi yorumunuzla özgünce yazmalısınız ve yaptığınız iste iddialı olmanız size her zaman kazandıracaktır.

Sitemizi bu şekilde kurup ve/veya kurdurduktan sonraki geriye kalan konu artık günümüz internet kullanıcılarından çoğumuzun bildiği Meta-Tag düzenlemesi ve site içi SEO işlemleridir.

Bu işlemlerde tamamlandıktan sonra sitemizin arama motorlarındaki yükselmesi ile ilgili tek konu doğru kitleden ziyaretçileri çekmek ve bu ziyaretçilerin sitemizde zaman geçirmesini sağlamaktır.

Hit (Trafik) olayının SEO ile alakası

Esasında bu makaleyi sizlerle paylaşma amacım, hepimizin ilk sayfa yarışı verdiği sevgili Google’ın artık son değişikliklerinden sonra bir site için yapılan backlink ve benzeri çalışmalar değil, bir siteyi beğenenler olup olmadığı doğrultusunda üst sıralara çıkaracağı gerçeklidir.

Detaylı bilgi alın,
– Yönetim Panelli ve Mobil Uyumlu Web Sitesi
– Neden bir internet sitesi açmalıyım?
– İnternet sitesi açarken nelere dikkat edilmeli?
– E-ticaret
– Size Özel Web Yazılım
– Web Barındırma / Web Hosting
– İzmir Web Tasarım
– Google Seo Arama Motoru Optimizasyonu
– İnternet Reklamcılığı / Google Adwords / Google Ads