Sık Yapılan SEO Hataları

Arama Motoru Optimizasyonu izmir google seo

-Anahtar Kelime Seçimindeki Yanlışlıklar
Anahtar kelimeler internet sitesi ile ilgili olmalı ve sitede kullanılan kelimeye yoğunluk verilmelidir. Doğru anahtar kelimeler üzerinden backlink çalışması yapılarak, sitenin yükseltilmesi sağlanmalıdır. Anahtar kelimelerin içeriklerde abartılması spam gibi görünebilir. Fakat eksik anahtar kullanımı da internet sitenizin aramalarda görünmemesini sağlar.
-Yanlış Site Başlığı Seçimi
Çok sık yapılan SEO hatası site başlığının önemsenmemesi ile ilgili. Siteye aitetiketinin boş bırakılması SEO açısından kötüdür. Arama sonuçlarından çıkmak için bu taglar boş bırakılmamalıdır. Site başlığına resim eklenmesi arama motorları tarafından görünürlüğü kapatır.
-Javascript Menü Kullanımı
Javascript menüler Google arama motorlarında okunmaz ve indexlenmez. Bu durumda internet sitenizin sayfaları aramalarda görünür değildir. Menüdeki sayfa linkleri sitemap klasöründe gösterilirse bu SEO hatası nebze de olsa yenilebilir.
-İçeriğin Güncel Olmaması
Siteyi güncel tutmak elde ettiğiniz sıradan düşmemek adına önemlidir. Her gün belirli sayıda yazı yazarak sıranızı korumalı ya da öne çıkarmalısınız.
-Spam Backlink
Aşırı backlink alımı yapılmamalıdır. Sadece internet siteniz ile konu olarak aynı değerde olan sitelerden backlink almak etki sağlar. Yeni internet siteleri backlink almalı, özgün içeriklerle üst sıralara çıkmalıdır. Fazla backlink internet sitenizin SandBox’ a girmesine neden olabilir.

Detaylı bilgi alın,
– Yönetim Panelli ve Mobil Uyumlu Web Sitesi
– Neden bir internet sitesi açmalıyım?
– İnternet sitesi açarken nelere dikkat edilmeli?
– E-ticaret
– Size Özel Web Yazılım
– Web Barındırma / Web Hosting
– İzmir Web Tasarım
– Google Seo Arama Motoru Optimizasyonu
– İnternet Reklamcılığı / Google Adwords / Google Ads

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Print

Web sitemizde yer alan herhangi bir konu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.