Sitenizin Ziyaretçi Sayısını Arttırmanın Yolları

E-ticaret Analiz ve Raporlama yazılımı promegaweb izmir

Ne kadar iyi bir şirket olsanız da, gerçek hayatta çok fazla tanınan bir şirket olsanız da internet dünyasının rekabet ortamına ayak uydurmalısınız. İnternet dünyasında her firma eşittir.

Ne kadar iyi bir şirket olsanız da, gerçek hayatta çok fazla tanınan bir şirket olsanız da internet dünyasının rekabet ortamına ayak uydurmalısınız. İnternet dünyasında her firma eşittir. Bu durum firmalar arası rekabeti daha da çok arttırmaktadır. Her firma kendi sitesine ziyaretçi çekebilmek için çalışmalar yapmaktadır. İşte sitenin ziyaretçi sayısını arttırmak için bazı yollar;
1. Işık Hızında Bir Web Sitesi
Kullanıcıların en sevmediği durum yavaş bir web sitesidir. Web sitenizin mümkün olduğunca hızlı şekilde açılması ve sayfalar arası gezintinin yine bu şekilde hızlı olması gerekir. Dikkat etmeniz gereken en önemli konu budur. Ayrıca Google da siteleri indexlerken yüklenme hızını oldukça önem veriyor.
2. İçeriklerinizi Sık Sık Güncelleyin
Sitenize özgün ve kaliteli içerikler ekleyerek güncel tutmalısınız. Böylece hep düzenli takipçileriniz her ziyaretinde yeni içerikle karşılaşacak, hem de farklı konulardaki içeriklerinize farklı kişiler ziyaret edecektir. Arama motorları da siteleri indekslerken güncellenme sıklığına önem verir. Arama motorları sitenizi ziyaret ettiğinde yeni içerik görmezse ziyaret sıklığını azaltacak ve sizi alt sıralara düşürecektir. Bu sebepten dolayı sitenizi aktif kullanmalı ve güncel tutmalısınız.
3. Görsel ve Videoların Gücünden Yararlanın
İçeriklerinizi hazırlarken mümkün olduğu kadar görsellerden yararlanmaya çalışın. Böylece içeriklerinizi inceleyen ziyaretçiler hem sıkılmamış olur hem daha hoş bir görünüm yakalamış olursunuz. Görsellerin doğru kullanıldığı içerikler her zaman daha dikkat çekicidir.
4. Sosyal Medya’yı Aktif Kullanın
İçeriklerinizi hazırlayıp sitenizde yayınladıktan sonra sosyal medya hesaplarından paylaşın. Sosyal medyada insanların dikkatini çekmeniz daha kolay olacaktır. Aynı zamanda sosyal medya paylaşımları yaparak daha fazla kişiye ulaşmış ve sitenizi tanıtmış olursunuz. Bu noktada önemli olan dikkat çekici içerikler hazırlamak ve doğru noktalarda paylaşmaktır.
5. Kullanıcı Dostu Tasarım, Anlaşılır Arayüz
Sitenizin tasarımı sade ve şık olmalıdır. Kullanıcının gözünü yormamalı ve aradığını rahatça bulmalıdır. Karışık kategori yapıları içinde kaybolmaktan hiçbir internet kullanıcısı hoşlanmaz. Sitenize bir defa giren kişi tekrar girmeyecektir. Bu sebeple düzgün bir katori yapısına sahip olmalısınız ve kullanıcıyı boğmamalısınız. Renk seçiminde ise mümkün olduğunca ikiden fazla ana renk kullanmamaya çalışın. Bu gözü yoran bir görüntü oluşturacaktır. Bu özellikte bir web sitesine sahip olmak istiyorsanız tıklayın.
6. En Önemli Nokta; SEO…
İçeriğinizin başlığı bu konuda çok önemlidir. Dikkat çekici bir şekilde yazılmalı ve içeriğinizi tanımlamalıdır. Aynı zamanda içeriğinizde anahtar kelimeleri bold yaparak arama motorlarının daha kolay indekslemesini sağlayabilirsiniz. Anahtar kelimenizi içeriğin akışını bozacak, anlatım bozukluğu yaratacak yerlerde kullanmamalısınız. Ayrıca tek bir anahtar kelimeye değil ona benzer kelimeleri de içeriğinizde kullanmalısınız. Örneğin; anahtar kelimeniz web sitesi hit arttırma olsun. İçeriğinizin belirli noktalarında buna benzer anahtar kelimeler kullanın.
site hit arttırma
organik hit arttırma
site hit arttırma yöntemleri
site tıklanma sayısı arttırma
site ziyaretçi sayısı arttırma
Bu kelimeler benim belirlediğim anahtar kelimemle benzer anlam taşıyor. Bu şekilde sizde kendinize uyarlayarak içeriğinize anahtar kelime üreterek farklı arama sonuçlarında ön sayfalara gelebilirsiniz.

Detaylı bilgi alın,
– Yönetim Panelli ve Mobil Uyumlu Web Sitesi
– Neden bir internet sitesi açmalıyım?
– İnternet sitesi açarken nelere dikkat edilmeli?
– E-ticaret
– Size Özel Web Yazılım
– Web Barındırma / Web Hosting
– İzmir Web Tasarım
– Google Seo Arama Motoru Optimizasyonu
– İnternet Reklamcılığı / Google Adwords / Google Ads

[st_tag_cloud]

Web sitemizde yer alan herhangi bir konu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.