Sony Xperia XZ Premium ne kadar dayanıklı?

Sony Xperia XZ Premium ne kadar dayanıklı?

Sony Xperia XZ Premium, cihazları dayanıklılık testine tabi tutan JerryRigEverything isimli YouTube kanalının konuğu oldu. Peki, bükülen ve yakılan Xperia XZ Premium ne kadar dayanıklı?

Sony’nin Şubat ayında düzenlenilen MWC 2017 etkinliğinde duyurusunu gerçekleştirdiği Xperia XZ Premium modeli, sahip olduğu üst seviye donanımı ve dikkat çekici yenilikleri ile şirketin bugüne kadar en çok ses getiren akıllı telefonlarından birisi olmayı başardı.

Geçtiğimiz ay satışa sunulan cihaz için incelemeler yayınlanmaya devam edilirken, cihazlara uyguladığı zorlu şartlar ile tanınan JerryRigEverythingisimli YouTube kanalı, dayanıklılık testini yayınladı.

Peki, Xperia XZ Premium uygulanan zorlu testlere karşı nasıl bir dayanıklılık gösterdi? Gelin, bu sorunun cevabını hep birlikte öğrenelim.

Sony Xperia XZ Premium dayanıklılık testinde!

XZ Premium’un Corning Gorilla Glass 5 Teknolojisi ile korunan ekranı, uygulanan çizilme testinde 6. seviyeye kadar dayanıklılık gösterirken, sonrasında diğer akıllı telefonlar gibi çiziklere maruz kalıyor.

Cihazın kamera lensi çizilmelere karşı oldukça iyi bir mukavemet gösterirken, bunda arka kapağın camdan oluşuyor olmasının büyük bir etkisi var. Cihazın yan kısımları ise maalesef plastik yapısı nedeniyle kolayca zarar görebiliyor.

Son olarak cihazın yaklaşık 10 saniye boyunca ateşe maruz bırakılan ekranı, kısa bir süre içerisinde oluşan lekenin üstesinden geliyor.

Web sitemizde yer alan herhangi bir konu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.