Sosyal Ağlarda Mac Kullanıcıları Daha Flörtöz

Sosyal Ağlarda Mac Kullanıcıları Daha Flörtöz
Sosyal Ağlarda Mac Kullanıcıları Daha Flörtöz

Sevgililer Günü’ne az kala, Kaspersky Lab sosyal ağlardaki romantik davranışlar üzerine ilginç veriler tespit etti. Elde edilen verilere göre, internete sıklıkla masaüstü bir Mac ile erişen kullanıcılar, sosyal ağlarda romantik arayışlarda olduklarını belli etmeleriyle öne çıkıyorlar.

Yapılan ankete göre, Mac bilgisayar kullanıcıları birçok farklı cihaz kullanıcıları arasında tartışmasız başı çekiyor: Yüzde 14’ü sosyal ağları flört hedefiyle kullandıklarını itiraf ederken, yüzde 8’i ise bu tür siteleri cinsel partner bulmak için kullandığını belirtiyor. Buna rağmen, ankete katılan herkesin ortalamasına kıyasla Mac kullanıcılarının sosyal ağlarda ilişki durumları hakkında (yüzde 32’ye karşılık yüzde 20) ve cinsel tercihleri hakkında (yüzde 60’a karşılık yüzde 43) bilgi verme ihtimalleri daha düşük.

Mac’cilerin yarısı flörtöz

Aynı zamanda, Mac kullanıcıları daha yüksek ihtimalle sosyal ağlarda romantik aktiviteleri konusunda konuşabiliyor. Mac kullanıcılarının neredeyse yarısı (yüzde 49) bunu halihazırda yaptığını belirtiyor. Bu değerin tüm katılımcılar için ortalaması ise ancak yüzde 36 seviyesinde kalıyor.

Sosyal ağlar ilişkileri düzeltiyor

Peki sosyal ağlar halihazırda bir partneri bulunanların kişisel hayatını nasıl etkiliyor? Katılımcıların üçte biri (yüzde 33) sosyal ağlar sayesinde ilişkilerinin iyileştiğini söylüyor. Mac kullanıcıları bu açıdan da en mutlu olanlar; onlar için bu oran yüzde 57’ye çıkıyor. Bunun sebebi, Mac kullanıcılarının partnerleriyle iletişime geçmek için sosyal ağları tercih ediyor olmaları olabilir. Mac tercih edenlerin yüzde 44’ü sevdikleriyle sosyal ağlar üzerinden iletişime geçerken, anketin tüm katılımcılarının ortalaması ise yüzde 36’da kalıyor.

[st_tag_cloud]

Web sitemizde yer alan herhangi bir konu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.