Sosyal Medya Satışları Arttırıyor

Sosyal Medya Satışları Arttırıyor

Sosyal medya, büyük küçük demeden bütün Dünyayı etkisi altına alan bir mecra haline gelmiş durumda.

Her yaş gurubundan, gün boyu defalarca ziyaret ettiğimiz Facebook, Twitter, Google Plus, Linkedin, Pinterest ve Instagram gibi sosyal ağların yanı sıra şuan hali hazırda 200 civarında irili ufaklı sosyal medya ağı bulunmakta.

Sosyal medya, büyük küçük demeden bütün Dünyayı etkisi altına alan bir mecra haline gelmiş durumda. Her yaş gurubundan, gün boyu defalarca ziyaret ettiğimiz Facebook, Twitter, Google Plus, Linkedin, Pinterest ve Instagram gibi sosyal ağların yanı sıra şuan hali hazırda 200 civarında irili ufaklı sosyal medya ağı bulunmakta.

Özellikle son birkaç yılda belirgin bir şekilde globalleşen Social Network gerçek isimli sistemler, reklam pazarında da ciddi bir yer edinmiş durumda. Öyle ki artık işletmeler yazılı medya yerine dijital medyayı kullanmaya başladı. E-Ticaret veya çeşitli sektörlerde hizmet veren kurumlar, müşterileri ile sıcak temas ve etkileşim kurabilmek adına bu yönde yeni bir meslek gurubunu bile literatüre katmış durumda.

SOSYAL MEDYA UZMANLIĞI

Şuan sadece büyük ve köklü kuruluşların, yazılı müşteri hizmetleri gibi kullandığı bu yeni meslek gurubu, yakın gelecekte Dünyanın en popüler mesleklerinden olmaya aday. Tabi ki bu bağlamda kişinin kendini geliştirebilmesinin en büyük yolunun ise yaratıcı, yenilikçi düşünceden geçtiğini söyleyebiliriz. Köklü araştırma kuruluşlarının yaptıkları anket ve piyasa araştırmaları da belirttiğimiz hususları doğrular nitelikte sonuçlar vermekte.

Fiziksel ve yazılı medyayı kullanan işletmelerin büyüme rakamları ile E Ticaret ve dijital medya mecralarını kullanan işletmelerin rakamları kıyaslandığında, neredeyse yüzde 50’lik bir farkın yaşandığı belirtiliyor. Her geçen gün biraz daha hayatımızın merkezinde yerini alan Sosyal medyada sizde zaman kaybetmeden yerinizi almalısınız.

[st_tag_cloud]

Web sitemizde yer alan herhangi bir konu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.