Super Mario Run Telefonlara Geliyor

Super Mario Run Telefonlara Geliyor promegaweb izmir web tasarım
Super Mario Run Telefonlara Geliyor promegaweb izmir web tasarım

7 Eylül’de düzenlenen iPhone 7 lansmanında ilk olarak duyurulan yeni Super Mario oyunu için nihayet çıkış tarihi belli oldu. Nintendo’nun klasiklerinden biri olan oyun, 15 Aralık’ta App Store’da yayımlanacak. Super Mario Run adıyla çıkacak oyun için bir video da yayımlandı.

Oyun klasiklerinden biri haline gelmiş olan Super Mario’nun cep telefonlarına geleceği iPhone 7 lansmanında müjdelendikten sonra kullanıcılarda büyük beklenti oluşmuştu. Geçen aylar içinde bu konuda bir açıklama yapılmaması da küçük bir umutsuzluğa sebep oldu. Fakat müjdeli haber dün geldi. Yapılan açıklamaya göre Super Mario Run oyunu 15 Aralık’ta iPhone’lar için App Store’da yayımlanacak. Android platformu için net bir tarih verilmezken, 2017’nin ilk yarısında Android’e de gelmesine kesin gözle bakılıyor.

Amerika’nın en popüler TV şovlarından biri olan The Tonight Show’a katılan Nintendo Amerika Başkanı Reggie Fils-Aimé, programın sunucusu Jimmy Fallon’a Super Mario Run’ı denettirdi. Oyunu Nintendo’nun taşınabilir konsolu Switch’te çalıştıran Fils-Aime, bazı detayları da paylaştı.

Super Mario Run’ı ABD’den bağlanan iOS kullanıcıları şimdiden deneyebilecek. Ücretsiz olarak indirilebilecek oyunun tüm bölümlerini açmak için 10 dolar ödemek gerekecek.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on print
Print