Taşınabilir Bilgisayarda Yeni Nesil Performans: Nirvana F300

Taşınabilir Bilgisayarda Yeni Nesil Performans: Nirvana F300
Taşınabilir Bilgisayarda Yeni Nesil Performans: Nirvana F300

Pek çok taşınabilir bilgisayar modeliyle son yıllarda iyi bir çıkış yakalayan Casper, Nirvana F 2017 serisinin F300 dizüstü modelini pazara sürdü. Yüksek performans için en güncel yedinci nesil Intel işlemci kullanan Nirvana F300 serisinde 8 GB RAM, 256 GB SSD depolama, metal tasarım, Full HD ekran ve ışıklı klavye gibi özellikler yer alıyor.

Sürekli mobil olan performans ve tasarım tutkunları için tasarlanan Nirvana F300 dizüstü bilgisayar modeli tanıtıldı. Her detayı incelikle, tüketicinin beklentileri, ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda tasarlanan Nirvana F300, Nirvana F ailesinin en yeni modeli. En güncel yedinci nesil Intel Core i5 işlemciye sahip olan bilgisayarda 8 GB RAM, 256 GB SSD, 13.3inç Full HD ekran, 17 mm incelik ve 1.3 kg ağırlık gibi özellikler bulunuyor.

Seyahatlerinde bilgisayarını hep yanında bulundurmak isteyen profesyoneller için geliştirilen Casper Nirvana F300, inceliğin hafiflik ve performansla buluştuğu bir dizüstü bilgisayar. Her an her yerde kullanıma hazır olan bilgisayar, aynı zamanda metal gövde kaplamasıyla estetik beklentilere de yanıt veriyor. Ekran seviyesinde bulundurduğu 83 Desibel güce sahip Dolby Digital ses sistemiyle eşsiz müzik keyfi yaşayabilirsiniz.

Performansı dikkate değer

Casper Nirvana F300, Intel’ın en güncel yedinci nesil i5 platformunu kullanıyor. Üst düzey performans ve uzun pil ömrü sunan ve önceki nesle göre yüzde 13 daha performanslı, yoğun iş seyahatlerinde uzun süreli kullanım imkanı sağlıyor. En zorlu program ve uygulamalarda zorlanmayan F300’de 8 GB RAM, 256 GB SSD, çift giriş ve çıkışlı (MIMO) aynı zamanda çift bantlı (2,4 GHz / 5 GHz) tasarım ve kullanıcılar için daha hızlı kablosuz bağlanma gibi donanım özellikleri bulunuyor.

Bilgisayarda bulunan 13,3 inç büyüklüğündeki Full HD ekran, kullanım zevkini artırırken en küçük detayların bile aktarılabilmesini sağlıyor. Casper Nirvana F300’de kullanılan LP DDR3 (Low Power) RAM’ler daha az enerji tüketiyor. Düşük seviyede enerji tüketen bu RAM’ler sayesinde bilgisayar tek bir şarj ile uzun saatler boyunca kullanılabiliyor.

Standart olarak 256 GB kapasiteli SSD depolama altyapısı ile gelen bilgisayara kasa içinde bulunan özel yuva sayesinde ek olarak sabit disk bağlanabiliyor. Bu sayede bilgisayarın depolama kapasitesi artırılabiliyor. Hem en eski verileri saklamak adına hem de performans olarak en hızlı şekilde çalışmasını sağlıyor.

Metal gövdesiyle göze de hitap ediyor

Sadece 1,3 kg ağırlığa ve 17 mm’lik inceliğe sahip Casper Nirvana F300, bu sayede istenen her yere rahatlıkla taşınabiliyor ve mobil hayatın keyfi sonuna kadar yaşanıyor. İçerdiği yüksek performansa rağmen hafifliği ve inceliği ürüne ekstra özellik katıyor.

Casper Nirvana F300’de standart olarak yer alan ışıklı klavye özelliği sayesinde karanlık ortamlarda da kolay bir kullanım sunuluyor. Bilgisayarın gövdesinin metalden üretilmesi sağlam ve şık bir görünüm sunuyor. Dış etkenlere, çizilme ve darbelere dayanıklı olan bilgisayar, her türlü ortamda rahatlıkla kullanılabiliyor. Üzerinde 2 adet USB 3.1 USB portu bulunan bilgisayarda yüksek hızlı veri aktarımı sağlanıyor. Ayrıca 1 adet USB 3.1 Type C portu sayesinde farklı portlara dönüşüm sağlanabiliyor.

Teknik özellikler

İşlemci: Intel Core i5-7200U(İşlemci hızı 2.50 GHz.-3.10 GHz, 4 MB Intel Akıllı Bellek)


İşletim Sistemi: Windows10 Home


Ekran Kartı: Intel HD Graphics 620


Ekran: 13,3 inç Full HD LED 1920×1080 piksel çözünürlük


RAM: 8 GB LP DDR3


Depolama: 256 GB SSD


Kamera: 1MP HD, 720P, LED Mikrofonlu


Boyut ve Ağırlık: 321 x 219 x 17,20 mm, 1,3 kg


Pil: Polymer 3960 mAh (45Wh)


Hoparlör: Dolby Digital Ses Sistemi 2x2W Stereo


Bağlantılar: Bluetooth 4.0, WLAN 802.11 b/g/n, WLAN, Micro USB, GPS


Klavye: Işıklı Ergonomik Özel Tasarım Klavye


Touchpad: Multi Gesture Click Pad


Portlar: 1 x HDMI, 2 x USB 3.0, 1 x Type-C (3.1Gen1)

Web sitemizde yer alan herhangi bir konu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.