TP-Link NC250 Bulut Kamera ile Ev ve Ofisler Güvende

TP-Link NC250 Bulut Kamera ile Ev ve Ofisler Güvende
TP-Link NC250 Bulut Kamera ile Ev ve Ofisler Güvende

Donanım üreticisi TP-Link’in yeni “bulut kamerası” NC250, kaliteli görüntüleri, hem gece hem gündüz çekim yapabilmesi, güçlü WiFi özellikleri ile ev ve ofislerdeki güvenlik sorununa çözüm getiriyor. Üstelik bulut destekli TP Camera uygulaması ile görüntüler akıllı telefondan her zaman her yerde izlenebiliyor.

Ürettiği kaliteli donanımlarla son yıllarda daha sık karşılaştığımız TP-Link’in bulut kamerası NC250’yi inceledik. Şık tasarımıyla ortamda dekoratif olarak da göze hoş görünen bu cihaza bulut kamera denmesinin sebebi, uygulama ve web tarayıcı üzerinden uzakta izleyebilme avantajı. Kamerayı TP-Link’in bulut servisine kaydettikten sonra, önceden belirlenmiş şifre ile görüntü sesli olarak alınabiliyor.

Güvenlik ve denetim öncelikleri sebebiyle kullanımı hızla artan IP kamera ailesine son olarak eklenen NC250, HD (720p) çözünürlük sunmasıyla rakiplerinden ayrılıyor. Hem gece hem gündüz çekim yapabilen bu kameranın elde ettiği kaliteli görüntüler her zaman, her yerden, akıllı telefon ve tablet bilgisayarlar üzerinden de izlenebiliyor.

Kameralar güvenliğin yanı sıra bebek-çocuk denetimi, yaşlı bakımı, evcil hayvanların izlenmesi gibi nedenlerle de kullanılanılıyor. Bu nedenle kesintisiz ve kaliteli görüntü elde etmek isteniyor. TP-Link NC250, bu gereksinimleri karşılayabilen bir kamera. Gece görüş özelliği nedeniyle 24 saat görüntüleme yapabilen kamera, 720 piksel HD görüntü sunuyor. Üstelik H.264 sıkıştırma özelliği sayesinde bu kaliteli görüntüleri, HD videoları en az bant genişliği kullanarak kaydedip gönderiyor.

18 metreye kadar izleme imkanı

Bulut destekli olan kamera internet bağlantısı olan her yerde akıllı telefonlarda görüntüleri izlemeyi, video kaydetmeyi sağlıyor. Gece görüş teknolojisi sayesinde hava karardığında otomatik olarak gece görüşe geçen cihaz, karanlık ortamda dahi 18 metreye kadar izleme yapabiliyor. Gece/gündüz hareket ya da ses algıladığında otomatik olarak e-posta göndererek uyarı yapan kamera ile evler, ofisler her zaman güvende kalıyor.

300 Mbps kablosuz hız desteği olan kamera aynı zamanda WiFi menzil genişletici işlevine de sahip. Kurulduğu yerde WiFi sinyali tekrarlayarak evin/ofisin diğer noktalarına ulaştıran NC250 ile hızlı, kaliteli görüntüler elde ediliyor.

Esnek yapısı sayesinde her yere monte edilebilen kameranın kurulumu da çok basit. WPS tuşuna basarak ağa bağlanan kamerayı TP-Link’in ücretsiz uygulaması olan TP Camera, akıllı telefona indirilerek kolayca kurmak ve kullanmak mümkün.

[st_tag_cloud]

Web sitemizde yer alan herhangi bir konu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.