Türkiye nin En Büyük e-Ticaret Siteleri

Türkiye nin En Büyük e-Ticaret Siteleri

Türk kökenli en büyük e-Ticaret siteleri…

1. GittiGidiyor

Tolga Kabataş, Serkan Borançılı ve Burak Divanlıoğlu tarafından kurulan site 2001 yılında dünya devlerinden biri olan eBay a satılmıştır

2. Hepsiburada

Ülkemizde kurulan ilk e-Ticaret sitelerinden biridir. 1998 yılında kuruldu ve 2007 yılında Doğan Holding tarafından yatırım amaçlı alındı.

3. Trendyol

2010 yılında Harvard Üniversitesinde okuyan Demet Mutlu eğitimini yarıda bırakmış ve Trendyol u kurulmuştur. Hızla yükselen site Tiger Global adlı firmadanda büyük bir yatırım almıştır. Demet Mutlu bu başarısı sayesinde ABD nin Fortune dergisinde “En Güçlü 10 Girişimci Kadın” arasına konulmuştur.

4. Markafoni

2008 yılında Sina Afra, Ahmet Sarı ve Tolga Tatari tarafından kurulmuştur. 10 kişi ile başlayan sitenin şuan 300 kişilik bir ekibi var. Site şuan 1350 yerli, 800 de yabancı markayla çalışıyor.

5. Yemeksepeti

Nevzat Aydın 2001 yılında Amerika da eğitim görürken yemeklerin eve geldiğini görmüş ve bu fikiri Türkiye de uyarlamaya karar vermiş. Nevzat Aydın bu işe giriştiğinde Türkiye de internet kullanımı fazla yaygın değilmiş ve sadece sabır ederek yaygınlaşmasını beklemiş ve sabrın sonunda 2004-2005-2006 yıllarında en iyi İnternet Sitesi Ödülünü almış.

6. N11

2012 yılında Doğuş Grubu ve Güney Koreli bir grup tarafından kurulmuştur. Hızla büyüyerek 5 milyona yakın üye ve 300 milyon ziyaretçi gibi ciddi bir sayıya ulaşmışlardır.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Print
[st_tag_cloud]

Web sitemizde yer alan herhangi bir konu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.