Twitter’a Yeni Bir Keşfet Özelliği Geldi

Twitter’a Yeni Bir Keşfet Özelliği Geldi
Twitter’a Yeni Bir Keşfet Özelliği Geldi

Twitter’da neler olup bittiğini pek çok şekilde öğrenmek mümkün. Anasayfanın dışında, Trend sekmesi o an Twitter’da nelerin tartışıldığını gösterirken; Arama sekmesi de istediğiniz her şeyi bulmanızı sağlıyor.

Bugüne dek bu deneyimler için ayrı ayrı yerlere tıklamak gerekiyordu. Neler olup bittiğini daha kolay öğrenmemizi sağlamak için Twitter’ın yaptığı çalışmaların bir parçası olarak, bu deneyimlerin hepsi bir araya getirildi. Twitter uygulamasında Trendler, Arama ve canlı videoların en iyileri tek bir Explore (Keşfet) sekmesi altında bulunabilir hale getirildi.

Geçtiğimiz yıl kullanıcılar, Twitter’da aradıklarını bulmakta zorluk çektiklerinden çok defa yakındılar. Bu sebepten Trendler ve Arama özelliklerini herkes için kullanımı daha kolay hale getirmenin yollarını araştıran Twitter yöneticileri; araştırma sürecinde kullanıcıların, yeni Keşfet sekmesi sayesinde haberleri, trendleri ve popüler konuları daha kolay bulduklarını fark ettiler.

“Keşfet” adındaki yeni sekme, var olan sekmelerin yanına eklendi. Bu sayede kullanıcılar istediklerini daha kolay bulmaları mümkün hale geliyor. Keşfet özelliği bugün Twitter iOS için kullanıma sunuldu. Gelecek haftalarda ise Twitter Android için de kullanılabilir olacak. Bu özelliğin aktif hale gelip gelmediğini kontrol etmeden önce, uygulamanızın güncel olduğundan emin olun.

[st_tag_cloud]

Web sitemizde yer alan herhangi bir konu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.