URL Nasıl Alınır?

URL Nasıl Alınır?

Web sayfası, görsel ve video URL si nasıl alınır 

URL (Uniform Resource Locator) nasıl alınır;

1. Web Sayfasının URLsini Alma

Arama motorunda yapacağımız arama sonucunda, istediğiniz siteye girdiğinizde, sayfa üzerinde bulunan adres bölümüne bir kere tıklamanız sonucunda yazı mavi rengi alacaktır. Mavi olan yazı üzerine sağ tıklayıp kopyala dedikten sonra arama yapmak veya istediğiniz bir yere URLyi yapıştırabilirsiniz.

2. Görsel URLsini Alma

Arama motorunda, görsel bölümünden bir arama yaptığınızda veya girdiğiniz bir siteden görselin URLsini kopyalamak için sağ tıklayıp resmin adresini kopyala, resmin urlsini kopyala, bağlantı adresini kopyala vb. kelimeler görselin url sini kopyalayabilirsiniz. Her tarayıcıda kopyalama kelimeleri değişiklik gösterebilmektedir.

3. Video URLsini Alma

Arama motorunda, video bölümünden bir arama yaptığınızda veya girdiğiniz bir sitede videonun URLsini kopyalamak için sağ tıklayıp videonun adresini kopyala, video URLsini kopyala veya videonun altında videonun URLsi verilmiş olabilir; Örneğin Youtube daki gibidir. Sitelerin farklılığına bağlı olarak ve tarayıcıların farklığı sebebiyle URl kopyalama kelimeleri veya durumları farklılık gösterebilir.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Print
[st_tag_cloud]

Web sitemizde yer alan herhangi bir konu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.