Video Çekimlerinde Mükemmel Ses İçin: Sennheiser MKE 440

Video Çekimlerinde Mükemmel Ses İçin: Sennheiser MKE 440 promegaweb izmir web tasarım

Sennheiser, DSLR ve GoPro benzeri kameralar kullanan film yapımcılarına hitap eden yeni mikrofonunu tanıttı. Yeni mikrofon MKE 440 sayesinde, kameranın kendi mikrofonuyla elde edilemeyecek kalitede ses kaydı yapılabiliyor.

Sennheiser’in yeni kompakt stereo çifte mikrofonu, daha çok DSLR ve aynasız modeller gibi üst düzey kameralar için tasarlanmış. Ama mikrofon girişi bulunan Sony Cyber-shot RX10 III gibi ileri seviye kompakt kameralar da bu mikrofonla beraber çalışabiliyor. Yanlardan ses kaydı yapan tipik bir ufak çifte mikrofonla karşılaştırıldığında, V şeklindeki mikrofonlarıyla MKE 440, sesi kameranın dönük olduğu yönden kaydediyor. Sennheiser’e göre bu, seçilebilir diyalog ve orta seviye bir çevresel ses arayan film üreticileri için ideal bir çözüm.

MKE 440, esasen sadece film yapımcılarına hitap etmiyor. Yeni mikrofonun hedef kitlesi dahilinde birebir sahada bulunan bağımsız gazeteciler de yer alıyor. Mikrofon ayrıca, kullanım esnasında oluşabilecek gürültüyü engellemek için kamerayla sıkı bir şekilde birleşiyor.
Rüzgarlı havalar için sünger de bulunduran MKE 440, düşük ve yüksek ölçüdeki sesler için üç kademeli hassaslık ayarı bulunduruyor. Mikrofonun sahip olduğu ses filtresi ise düşük frekanslı gürültüleri kesip atabiliyor. AAA pillerle 4 saat ses kaydı yapabilen ve Haziran ayında satışa sunulacak olan mikrofonun fiyatı konusunda henüz bir netlik yok.

[st_tag_cloud]

Web sitemizde yer alan herhangi bir konu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.