WhatsApp’a Görüntülü Görüşme Geldi

WhatsApp’a Görüntülü Görüşme Geldi promegaweb izmir web tasarım
WhatsApp’a Görüntülü Görüşme Geldi promegaweb izmir web tasarım

WhatsApp uzun zamandır beklenen ve talep gören, video görüşme özelliğini devreye aldı. Aşamalı olarak tanımlanmaya başlanan özellik, birkaç gün içinde tüm telefonlarda kullanılabilir hale gelecek.

Beta süreciyle ilgili geçtiğimiz ay haberini duyurduğumuz görüntülü görüşme özelliği geçen hafta resmen tanımlanmıştı. Bu kullanışlı özellik nihayet WhatsApp’ta kullanıma sunuldu. Bundan böyle WhatsApp kullanıcıları, sohbet ekranı içinde tek bir düğmeye basarak videolu arama yapabilecek.

Mevcut görüntülü görüşme uygulamaları arasında öne çıkan Skype, Google Hangouts ve FaceTime’a da rakip olan WhatsApp; böylelikle dosya paylaşımı, sesli arama ve fotoğraf paylaşımına yazı/çizim ekleme gibi güncellemelerin ardından büyük bir değişim sunmuş oldu.

Yeni özellik birkaç gün içinde tüm Android, iOS ve Windows cihazlarına ulaşmış olacak. Video görüşmeyi başlatmak için sohbet penceresi içindeki kamera ikonuna basmak gerekiyor. Böylece kullanıcının karşısına sesli veya görüntülü arama özelliği geliyor.

Test sırasında kullanıcılar, ses ve görüntü kalitesinin çok başarılı olduğunun da altını çizmişlerdi. Bu da, yakın gelecekte GSM hattı üzerinden görüşmelerin yerini WhatsApp ile aramaların alabileceği ihtimalini doğuruyor.

[st_tag_cloud]

Web sitemizde yer alan herhangi bir konu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.