Yeni Bir E-ticaret Sitesine Sahip Olmanız İçin 4 Neden

Yeni Bir E-ticaret Sitesine Sahip Olmanız İçin 4 Neden

Hızla gelişen teknolojiler web sitelerinde de çok büyük yenilikler yarattı. Özellikle e-ticaret sitelerinin teknolojiye ayak uydurması gerekir.

Hızla gelişen teknolojiler web sitelerinde de çok büyük yenilikler yarattı. Özellikle e-ticaret sitelerinin teknolojiye ayak uydurması gerekir. E-ticaret sitelerinde mümkün olduğu kadar iyi bir kullanıcı deneyimi oluşturulmalıdır. Online alışveriş siteleri günümüzde en çok vakit geçirilen internet ortamlarından birisidir. Bu yazımızda e-ticaret sitelerinin neden yenilenmesi gerektiğine değinelim.
1. Eski Tasarım
E-ticaret sitenizin tasarımı ilk bakışta çok önemlidir. Müşterilerinizi etkileyen ilk nokta sanal mağazanızın tasarımı olacaktır. Eğer e-ticaret sitenizin tasarımı eski ise yani modern bir görünüm sergilemiyorsa yeni bir e-ticaret sitesi sahibi olmayı düşünmelisiniz. İnternet dünyasında çok fazla e-ticaret sitesi mevcuttur ve bu sitelerin hepsi müşterileri çekebilmek için tasarımlarına çok önem vermektedirler. Kullanıcıların gözüne önce tasarım güzel gelmelidir. Sonrasında ürünlerinizi inceleyeceklerdir.
2. Mobil Uyumluluk
Online alışveriş siteniz çağımıza ayak uydurabilmek için mutlaka mobil uyumlu olmalıdır. Diğer tüm maddeler mevcut olsa bile e-ticaret siteniz mobil uyumlu değilse mutlaka yeni bir e-ticaret sitesine geçmelisiniz. Çünkü internet sitelerine gelen trafiğin çok büyük bir bölümü mobil cihazlar üzerinden gerçekleşmektedir. Özellikle online alışverişlerin çok ciddi bir kısmı yine mobil cihazlar üzerinden gerçekleşmektedir. Artık insanlar internete bağlanmak için bilgisayar ortamını çok az kullanıyorlar. Bu sebeple günümüzde mobil uyumlu olmayan e-ticaret siteleri mümkün olduğunca tercih edilmemektedir.
3. Site İçi Sayfaların Hızı
E-ticaret sitenizin içerisindeki sayfaların açılış hızı oldukça önemlidir. Bu hem kullanıcıları hem de arama motorlarını etkileyen bir durumdur. Eski e-ticaret sitelerinin açılma hızları oldukça yüksektir. Yeni bir e-ticaret sitesiyle bu probleminizi ortadan kaldırabilirsiniz. Kullanıcıları etkilemesine değinecek olursak, hiç kimse yavaş yüklenen bir e-ticaret sitesinde dolaşmak istemez. Bu durum hem güven kırıcıdır hem de çok can sıkıcıdır. Genellikle kişiler yavaş açılan sayfalar nedeniyle e-ticaret sitelerini terk ederler. Arama motorları içinse sayfaları indexlerken açılma hızlarına çok büyük önem verirler. Arama motorlarında ilk sıralarda çıkabilmek için önemli olan konulardan bir tanesi de açılma hızıdır.
4. Eski Bir Yazılım
E-ticaret sitenizin arka planında çalışan yazılım yenilikleri barındırmıyorsa çoğu noktada eksik sayılırsınız. Çünkü e-ticaret altyapısı sürekli yenilenen ve değişimlere açık olmalıdır. Zamanın gerisinde kalan yazılımlar çok büyük sorunlara neden olabilmektedir.

Detaylı bilgi alın,
– Yönetim Panelli ve Mobil Uyumlu Web Sitesi
– Neden bir internet sitesi açmalıyım?
– İnternet sitesi açarken nelere dikkat edilmeli?
– E-ticaret
– Size Özel Web Yazılım
– Web Barındırma / Web Hosting
– İzmir Web Tasarım
– Google Seo Arama Motoru Optimizasyonu
– İnternet Reklamcılığı / Google Adwords / Google Ads

[st_tag_cloud]

Web sitemizde yer alan herhangi bir konu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.