Yeni Bir İkonik Model: HTC Desire 10

Yeni Bir İkonik Model: HTC Desire 10 promegaweb izmir web tasarım
Yeni Bir İkonik Model: HTC Desire 10 promegaweb izmir web tasarım

Pazarın en iyi modellerinden biri olmaya aday olan HTC Desire 10 tanıtıldı. Üst segment telefonlarda görmeye alışık olduğumuz özellikleri ve zarif metalik tasarımlarıyla Desire ailesinin bugüne kadar üretilen en iyi telefonları olarak öne çıkan HTC Desire 10 Pro ve Desire 10 Lifestyle modelleri dikkat çekiyor.

Akıllı telefon pazarında yenilikçi tasarımlarıyla kendine özel bir yer edinen HTC, yeni modelleri HTC Desire 10 Pro ve Desire 10 Lifestyle modelleriyle tekrar gündemde. Her iki telefon da HTC’nin Desire serisine tasarım anlamında yeni bir soluk getirirken, amiral gemisi düzeyindeki yeni özellikleriyle dikkat çekiyor. Desire 10 Pro, geniş açılı resimler çeken yepyeni Selfie Panorama modu, ultra hızlı parmak izi sensörü gibi üst segment özelliklerinin yanı sıra ön ve arkada bulunan yüksek çözünürlüklü kameralara da sahip. HTC Desire 10 lifestyle, amiral gemisi HTC 10 ile popülarite kazanan efsanevi HTC BoomSound Hi-Fi harici hoparlörlerin yanı sıra kulaklıkta kristal netliğinde bir performans sunan 24 bit Hi-Res ses özelliği de bulunuyor.

Metal kıvrımlar göz alıcı

HTC Desire 10 pro ve HTC Desire 10 lifestyle, hatlarını zarif şekilde belirleyen yüksek kontrast yaratan metalik altın rengi çizgileriyle parlayacak şekilde üretilmiş. Bu cesur ve pırıltılı hatlar, HTC Desire 10 Pro’nun 5,5 inç Full HD (1080p), HTC Desire 10 Lifestyle’ın ise 5,5 inç HD (720p) ekranlarını dikkat çekici bir şekilde çerçeveliyor.

Desire 10 pro’nun arkasında, rahatlığı parmaklarınızın ucuna taşıyan ultra hızlı bir parmak izi sensörü bulunuyor. Parmak izi sensörü, cihazın korunmasına da yardımcı olurken, parmağın tek dokunuşu ile telefon kilidini açmayı mümkün kılıyor. Sensör neredeyse her açıdan ve konumdan parmak izini tanıyor, hatta parmak izinizle selfie çekmenize bile izin veriyor. Hızlıca selfie çekmek veya bir selfie videosu kaydetmeye başlamak için tek yapılması gereken, parmağınızla sensöre dokunmak.

Kamerası dört dörtlük

HTC Desire 10 pro’nun kamerası amiral gemisi telefonlara özgü özellikleri sunarak en iyi kamera deneyimlerinden birini sunuyor. 20MP ana kameraya sahip Desire 10 Pro, her çekimde farklı detaylar sunuyor.

Profesyonel çekime imkan veren bu özelliklerden bazıları öne çıkıyor. Örneğin fotoğrafların üzerinde DSLR benzeri kontrol sağlama, kamera ayarlarını dışarıdayken de hızla yapmaya imkan veren spor modu ve gece modu. Akıllı Elektronik İmaj Sabitleme (Electronic Image Stabilization) fonksiyonu, el titremesi halinde bile net videolar çekmeyi mümkün kılıyor. Hem ön hem de arka kameradaki Auto HDR özelliği ise birden fazla fotoğrafı bir araya getirerek düşük ışık veya gölgede bile etkileyici netlikte fotoğraflar yaratıyor. Lazer otomatik odaklama (Laser Auto-Focus), özelliğine de sahip Desire 10 pro, net ve odaklı fotoğraflar çekmeyi kolaylaştırarak her anı yakalamanızı sağlıyor.

Özel selfie modu

Desire 10 Pro, mümkün olan en iyi selfie deneyimini sağlayacak şekilde tasarlanmış. Desire 10 Pro, 13MP selfie kamerasının yanı sıra, tek seferde daha fazla kişiyi çekmeniz gereken durumlar için yeni bir Selfie Panorama moduna sahip. Selfie Panorama ile daha geniş bir sahneyi, aile ve dostlarınızdan sayıca daha fazla kişiyi net ve büyük tek bir fotoğrafa sığdırabileceksiniz. HTC Desire 10 Pro’nun 150 derecelik süper geniş Selfi Panorama modu ile bir kareye tüm bir futbol takımını sığdırmak dahi mümkün. Dahili ekran flaşı ise otomatik olarak iç veya dış mekanlarda, gece veya gündüz, tüm zorlu ışık koşullarında daha aydınlık selfieler çekmeye imkan veriyor.

Ses özellikleri iddialı

HTC 10’da bulunan dünyaca ünlü HTC BoomSound™ Hi-Fi HTC Desire 10 lifestyle’da da bulunuyor. Hi-Res ses desteği sunan HTC Desire 10 lifestyle, güçlü dahili amplifikatörü ile şarkıları, filmleri ve oyunları, harici stereo hoparlörlerden kristal netliğinde, yüksek çözünürlüklü ses kalitesinde dinlemeyi mümkün kılıyor. Dünyada bundan daha iyi ses veren bir akıllı telefon şu an için bulunmuyor. HTC Desire 10 pro aynı zamanda HTC BoomSound ses profili ile güçlü bir müzik deneyimi sunuyor.

Performansa oynuyor

HTC Desire 10 Pro ve HTC Desire 10 Lifestyle, 3GB’lık RAM’i ve 32GB büyüklüğündeki depolama alanı ile kullanıcılarına daha fazla alan veriyor. Her iki model de ayrıca 2TB’ye kadar genişletilebilir SD kart desteği sunuyor.

HTC Desire 10 Pro’daki sekiz çekirdekli ve Desire 10 Lifestyle’daki dört çekirdekli işlemcinin sunduğu hızlarda bile telefonların pili hiçbir sıkıntı yaratmıyor. Desire 10 Pro’nun 3000 mAh ve Desire 10 lifestyle’ın 2700 mAh pili, şarj sorunu yaşamadan fotoğraf çekmeye, internette dolaşmaya ve eğlenceye fırsat veriyor.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Print
[st_tag_cloud]

Web sitemizde yer alan herhangi bir konu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.