Yeni Doom’u Oynayabilmek İçin Gerekli PC Özellikleri

Yeni Doom’u Oynayabilmek İçin Gerekli PC Özellikleri promegaweb izmir web tasarım

PC platformunun köklü ve efsanevi oyun serisi Doom’un yeni halkası için oyuncular gün saymaya başladı. İşte bu görsel şöleni problemsiz deneyimleyebilmeniz için gerekli PC donanımları.

90’larda oyuncuların odalarına fırtına gibi bir giriş yapan aksiyon oyunu Doom sayesinde kişisel bilgisayarların oyun sektöründeki imajı çok değişti. Serinin yıllar içinde çıkan diğer sürümleriyle büyük bir hayran kitlesi toplayan oyunun son teknolojilerle desteklenmiş yeni halkası için gerekli PC donanımları duyuruldu.

Öncelikle bir 64-bit Windows 7 veya üzeri bir Windows sürümüne sahibi olmanız gerekiyor. Minimum donanım gereksinimlerinde, Intel Core i5-2400 ve AMD FX-8320 işlemcileriyle beraber Nvidia GeForce 670 2GB ya da AMD Radeon HD 7870 veya üstü bir grafik kartı öneriliyor. Sistem belleği ise en 8GB olması gerekiyor.

Tavsiye edilen donanımların işlemci kısmını ise Intel Core i7-3770 ya da AMD FX-8350 oluştururken, grafik kartı olarak da Nvidia GeForce GTX 970 4GB ya da bir AMD Radeon R9 290 4GB gerekiyor. Sistem belleği için ise gene en az 8GB isteniyor.
Ön siparişi alınmaya başlanan oyunu 11 Mayıs itibariyle Steam’den ön indirmeyle edinebiliyorsunuz. Toplamda 55GB sabit disk alanı isteyen yeni Doom, oyun severlerle 13 Mayıs’ta buluşacak.

[st_tag_cloud]

Web sitemizde yer alan herhangi bir konu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.