Yönetim Panelli ve Mobil Uyumlu Web Sitesi

izmirde yönetim panelli kurumsal web sitesi tasarım firması

Kurumsal, Profesyonel web tasarım

Profesyonel web tasarım yaptırmak istiyorsanız veya hali hazırda bir web siteniz yoksa neden bir web siteniz olması gerektiği ve nasıl bir web siteniz olması gerektiğini anlattığımız aşağıdaki bilgiler ışığında internete ilk adımınızı atabilirsiniz.

 

NEDEN BİR İNTERNET SİTESİ AÇMALIYIM?

Günümüzde gelişen teknolojiye paralel olarak hızla büyüyen internet, bugün geniş kitleler tarafından kullanılan en önemli iletişim araçlarının başında gelmektedir. Kişilerin ve kurumların tanıtımlarını yapabilecekleri, bilgi edinme ve ulaşımı kolaylaştıran çok büyük bir pazardır. İnternet sitesi, hedef kitlenize ulaşmak, kendinizi veya firmanızı büyük kitlelere tanıtmak için kullanabileceğiniz en ekonomik çözümdür. Bunun yolu da kişisel veya kurumsal internet sitesinden geçmektedir.

Kişisel web sitenizde, insanlara ve kurumlara kendinizi en iyi şekilde tanıtır, yaptığınız iş hakkında bilgi edinmelerini ve size kolayca ulaşmalarını sağlayabilirsiniz. Zira internet sitesi çağımızın en güçlü, en etkili ve en ucuz reklam aracıdır.

Kurumsal web siteniz de kurumunuzun tüm dünyaya açılan bir şubesidir. 7 gün 24 saat sürekli reklamınızı yapacak, sizi tanıtacak sınırsız bir reklam aracıdır. Müşterilerinizi ve müşterilerinize bağlı olarak gelirinizi arttıracaktır. Dilediğiniz şekilde kendinizi veya ürünlerinizi tanıtabileceksiniz. Günümüzde web sitesi, iş dünyasının en önemli ögelerinden biri haline gelmiştir. Gün geçtikçe de web sitelerinin önemi artmaktadır.

NASIL BİR İNTERNET SİTESİ AÇMALIYIM?

Bu büyük mecrada yer alırken dikkat etmemiz gereken birkaç önemli nokta var.

1- İsim ( Alan adı ) Seçimi

Alan adı seçerken seçeceğimiz alan adının telaffuzunun kolay olması çok önemli. Birisine web sitemizin adresini söylerken defalarca tekrar etmek zorunda kalmamalıyız. Seçeceğimiz alan adının web sitemizin genel içeriğiyle uyumlu olması ise arama motorlarında bulunabilme şansımızı arttıracaktır.

2. Sitemizin İçeriği

Anasayfa:

Web sitemizin ana sayfası ziyaretçilere güven veren, estetik tasarıma sahip, sitenin amacını en güzel şekilde anlatan bir sayfa olmalıdır. Gereksiz detaylardan uzak olmalıdır. Hava durumu, saat, tarih, döviz kurları vb. siteyi daha kalabalık gösteren uygulamalardan uzak durmalıyız. Unutmayalım ki her bilgisayarın sağ alt köşesinde saat ve tarih yer almaktadır. Ayrıca bu tür detaylardan dolayı asıl vermek istediğimiz mesaj ikinci planda kalabilmektedir. Bir web sitesinin ana sayfası o sitenin vitrini niteliğindedir. Dolayısıyla sitemizin ana sayfasında amacımızı özet olarak ziyaretçilere sunmalıyız.

Hakkımızda Bölümü:

Gereksiz bilgi ve abartıdan uzak, gerçek bilgilerden oluşan, bir ya da iki paragrafı geçmeyecek ve herkesin kolaylıkla anlayabileceği makale şeklinde bir anlatım olmalıdır.

Ürünler / Hizmetler:

Ürünlerimizi veya hizmetlerimizi, herkesin kolaylıkla anlayabileceği ve kolaylıkla ulaşabileceği şekilde kategorilere ayırmalı, yazılar, resimler ve videolar ile detaylandırmalı, arama motorları, formlar ve görseller ile desteklemeliyiz.

Belgeler ve Referanslar Bölümü:

İsteğinize bağlı olarak firmanıza ait kalite ve izin belgelerini yayınlayabileceğiniz belgeler bölümü ve müşteri portföyünüz hakkında fikir verebilecek bir Referanslar bölümü düşünebilirsiniz.

İletişim Bölümü:

Bu bölümde adres ve telefonlar açık ve net bir şekilde yer almalıdır. Hatta adresin daha kolay anlaşılabilmesi için o bölgenin krokisi ve bize her türlü mesaj, görüş ya da şikayetlerini iletebilecekleri bir iletişim formu yer almalıdır.

Duyurular:

Duyurularımızı sayfamızda belirtmemiz takipçilerimizin hakkımızda haberdar olmasını sağlayacaktır. Elbette ki bu duyuruların sürekli güncellenmesi gerekmektedir.

Fotoğraflar (Foto Galeri), videolar, animasyonlar:

Bazen bir fotoğraf sayfalarca yazıdan daha çok şey anlatır. Okumayı pek sevmediğimizi göz önüne aldığımızda görsel öğeleri kullanmamız çok yerinde bir davranış olacaktır.

 

3. Özgün ve Responsive (mobil uyumlu) Tasarım

Sayfalarımızın tasarımı firmamızın kurumsal kimliğini en iyi şekilde yansıtır nitelikte olmalıdır. Diğer görsel materyallerimizle uyumlu olmalıdır. Firmamızın kurumsal kimliğini oluşturan temel renklerimiz, logomuz, katalog ve broşür gibi görsel öğelerimizle uyumlu bize özel bir tasarım olmalıdır. Tasarım bizi hedef kitlemizle buluşturacak en önemli dildir.

Cep telefonları ve tablet gibi mobil aygıtların kullanımındaki artışa bağlı olarak responsive tasarımların önemi artık vazgeçilemez bir hal almıştır. Responsive tasarım, sıvı gibi her kaba uyan tasarım, duyarlı, uyumlu web tasarım anlamlarına gelmektedir. Responsive tasarım, web sitesinin mobil ve tablet cihazlardan girildiğinde site içindeki resim, yazı gibi donelerin ekran genişliğine göre yeniden şekillenip ekrana tam oturması ile oluşur. Genellikle desktop, tablet ve mobil versiyon olarak 3 kademeli şekilde tasarlanır.

Bilindiği gibi web sitelerine mobil cihazlardan girildiğinde ziyaretçiler siteyi görüntülemekte ve gezmekte güçlük yaşarlar. Eğer girdikleri site responsive yada mobil site değilse, okumak istedikleri alanda ancak zoom yaparak, kısıtlı bir kısmını görüntüleyebilirler ve kulanım zorluğu çekerler. Görüntüde kayıklıklar oluşacağı için site menülerini gezmek te oldukça zordur ve menüler mobil uyumlu olmadığı için genellikle gitmek istedikleri linki bulamayabilirler.

Responsive sitelere mobil cihazlardan girildiğinde menüler şekil değiştirip genellikle üstten açılacak şekilde kullanımı kolay bir şekle dönüşür. Fontlar ve imajlar alt alta gelerek ekranda zoom yapmadan kolayca okunacak şekilde sıralanır. Hatta isteğe bağlı olarak mobil versiyonda önem derecesi düşük elementler gizlenir, ziyaretçiye sadece sayfayla ilgili en yalın halde bilgi gösterilir.

Arama motorları responsive siteleri ciddi şekilde destekliyor. Bir sayfanın arama motorlarında hem kendi alan adı hem de m.alanadi.com gibi farklı subdomain altında bir mobil versiyonunun olmasındansa tek url ile sayfanın responsive yapılması daha uygun bulunuyor. Çünkü mobilden yapılan aramalarda genellikle arama motorları sayfanın mobil uyumluluğuna dikkat etmeksizin sonuçları sıralıyor.

Siz de bu bilgiler ışığında web siteniz için eğer responsive (mobil uyumluluğu) tercih ederseniz, ziyaretçileriniz hangi cihaz ya da platformu kullanırsa kullansın sorunsuz bir biçimde web sitenizde gezinebilecek ve bu size müşteri memnuniyeti olarak yansıyabilecektir.

4. Özgün İçerik

Web sitemizde belirttiğimiz içeriğin bize ait olmasına dikkat etmeliyiz. Başka sitelerin içeriklerini kopyalayıp kendi sayfamıza yapıştırmamalıyız veya bu içerikleri kendimize göre uyarlamaya çalışmamalıyız. Bunun yerine anlatmak istediklerimizi kendi cümlelerimizle yazmalıyız. Unutulmamalıdır ki özgün içerik her şeyden önce arama motorlarında bulunabilmemiz için çok önemlidir. Eğer başka bir web sitesinin içeriğini kendi sayfamıza yapıştırırsak bu, o kopyaladığımız sayfanın değerini yükseltecektir. Arama motorları bu konularda çok hassastır ve şöyle davranmaktadır. Bir web sitesinin içeriği kopyalanıp başka sayfalarda yayınlanıyor ise içeriği kopyalanan web sitesinin faydalı bilgiler verdiği tespit edilip o sayfanın kalite değeri arama motoru tarafından yükseltilmektedir.

 

5. SEO (arama motoru optimizasyonu)

Web sitemiz için sağladığımız özgün metinlerde özellikle arama motorlarında bulunmak istediğimiz anahtar ürün veya hizmet kelimeleriyle ilgili detaylı yazılar yazarsak bu kelimeler ile bulunabilme şansımız artacaktır. Bu bağlamda SEO’nun önemi ortaya çıkmaktadır. Web sitenizin SEO’ya uygun bir şekilde uyarlanması web sitenizin bulunabilirliği açısından çok önemlidir.

6. Yönetim Paneli

Web sitesinin içeriğinin profesyonel web tasarımcıya ihtiyaç duymadan “müşteri tarafından” değiştirilmesi isteniyorsa ya da herhangi bir sebeple birtakım güncellemeleri müşteri kendisi yapmak istiyorsa web sitesi yönetim panelli olarak tasarlanmalı, kullanıcı adı ve şifreyle panel girişi sağlanmalıdır. Microsoft ASP.NET kullanarak NopCommerce altyapısına geliştirmeler hazırlayan biz PROMEGAWEB, Profesyonel ve kurumsal web sitenizi güncel tutup içeriklerini değiştirebilmeniz için sizin yönetiminize tahsis edebiliriz.

 

Özetle, bu bilgiler ışığında bir internet sitesi açmak için acele edin ve yeni müşteriler kazanın; Ürün ve hizmetlerinizi tanıtın, Ekstra gelirler elde edin, adınızın ve markanızın duyulmasını sağlayın.

 

SIK SORULAN SORULAR:

Profesyonel bir web sitesi nasıl olmalıdır?

Öncelikle yukarıdaki yazımızı okumanızı, dikkate almanızı ve tüm aşamaları kendinize uyarlamanızı tavsiye ediyoruz. Sizin için Güvenli, Hızlı, Hizmet Odaklı, Güncel, Anlaşılır, Kurumsal Yapıda, Kullanıcı Dostu, Estetik, Fonksiyonel ve en önemlisi de Özgün bir web sitesi yapabilir, internet reklamcılığı ve sosyal medya platformlarını kullanarak bunu duyurabilir ve içerik yönetim sistemimiz ile Sizin güncellemenize bırakabilir ya da yıllık anlaşmalarımız ile Biz, Sizin adınıza web sitenizi sürekli güncelleyebiliriz.

 

Web sitesinin maliyeti nedir?

Web sitesi, kendinizi veya firmanızı büyük kitlelere tanıtmak için kullanabileceğiniz en ekonomik çözümdür. Kurumsal web siteniz de kurumunuzun tüm dünyaya açılan penceresidir. 7 gün 24 saat sürekli reklamınızı yapacak, sizi tanıtacak sınırsız bir reklam aracıdır. Bütün bunları dikkate alarak mümkün olan en fazla bütçeyi web tasarıma ve internet reklamcılığına ayırmakta fayda vardır. Her paraya web sitesi yapılabilmektedir. En basit web sitesi tasarıma ve yapısına göre ortalama 1000 TL + KDV gibi rakamlardan başlamaktadır. Piyasada belirli standartlar içeren ve benzer kalıplardan oluşan, sadece görsel birtakım değişikliklerle yüzlerce kişi ya da firmaya satılan, özgün içerik ya da materyallerden uzak, internette size yarar sağlamak yerine kayıp getiren, broşür kadar bile işe yaramayan web siteleri ya da script’lerden ve bunları çok ucuza satan firmalardan uzak durmanızı özellikle tavsiye ediyoruz. PROMEGAWEB, Web sitesi konusunda 20 yıllık tecrübesiyle sizlere en uygun fiyatları sunacaktır.

Web sitemi kendim güncelleyebilir miyim?

Web sitenizi bizim desteğimiz olmadan kendiniz güncellemek istiyorsanız web sitenizi en baştan yönetim panelli olarak yapmamız gerekir. Baştan yönetim panelsiz olarak kodladığımız bir web sitesine sonradan yönetim paneli yapılamamaktadır. Sizin için yönetim panelli olarak hazırlayacağımız web sitenize kendinize ait kullanıcı adı ve şifre ile girecek ve web tasarım bilginiz olmasa dahi birtakım değişiklikleri ve güncellemeleri kendiniz yapabileceksiniz. Ancak yönetim panelli web siteleri bir de panel barındıracağı için biraz daha pahalı olmaktadır. Ancak Microsoft ASP.NET ile geliştirdiği üstün özellikli yönetim panelli web siteleriyle PROMEGAWEB en uygun fiyatları sizlere sunmaktadır.

 

Web sitemize ilave ve değişiklikler için ayrıca ücret ödeyecek miyiz?

Bize verdiğiniz doneler ile hazırladığımız ve teslim ettiğimiz yönetim panelli web sitesine istediğiniz ilave ve değişiklikleri kendiniz yaparsanız bunun için herhangi bir bedel ödemenize gerek kalmayacaktır. Ancak yine de dilerseniz isteklerinize uygun bir anlaşma yapabilir ve tüm güncellemelerinizi biz üstlenebiliriz. Bunun bedeli, karşılıklı görüşme ile isteklerinize uygun olarak belirlenmektedir. Genellikle yıllık anlaşmalarımız ile web sitenizin güncel kalması bizim tarafımızdan sağlanmaktadır.

Arama motoru Optimizasyonu (SEO) nedir?

Arama motoru optimizasyonu SEO ( Search Engine Optimization) çalışmaları, Google arama motorlarında, web sayfanızı arama sonuçlarında üst sıralara yükseltebilmek için yaptığımız çalışmalardır. Arama motoru optimizasyonu ile, Google, vb. arama motorlarında, web sitenizi arama sonuçlarında üst sıralara yükseltebiliriz. Web sitesi yaptırırken SEO’yu gözardı etmemenizi ve mutlaka yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.

Detaylı bilgi alın,
– Yönetim Panelli ve Mobil Uyumlu Web Sitesi
– Neden bir internet sitesi açmalıyım?
– İnternet sitesi açarken nelere dikkat edilmeli?
– E-ticaret
– Size Özel Web Yazılım
– Web Barındırma / Web Hosting
– İzmir Web Tasarım
– Google Seo Arama Motoru Optimizasyonu
– İnternet Reklamcılığı / Google Adwords / Google Ads

[st_tag_cloud]

Web sitemizde yer alan herhangi bir konu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.